Kategorie

AŁUN naturalny dezodorant kryształ w sztyfcie 120g

  • Kod: 5906874556009
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Cena: 14,99 zł
  • szt.
  • Poleć produkt
Ałun jest całkowcie naturalnym kryształem mineralnym o działaniu antyspetycznym, ściągającym i antybakteryjnym. Można go stosować pod pachy, stopy, na skórę twarzy, na ukąszenia i skaleczenia. Dezynfekuje skórę, ściąga pory, niweluje nieprzyjemną woń potu.

Kryształ ałunu potasowego to antybakteryjny dezodorant w postaci bryłki minerału, jest substancją krystaliczną. Pozwala skutecznie pozbyć się dyskomfortu związanego z potliwością i nieprzyjemnym zapachem. Do aplikowania pod pachy, na stopy, plecy w celu zneutralizowania potu lub po goleniu i depilacji, aby zminimalizować pieczenie i podrażnienie skóry. Ałun nie powoduje alergii i podrażnień. Nie blokuje porów, dzięki czemu skóra pod pachami może oddychać.

Dzięki bezzapachowej i bezbarwnej konsystencji nie pozostawia śladów na skórze i plam na odzieży. W połączeniu z wodą tworzy roztwór o odczynie kwasowym, wykazujący działanie ściągające, antyseptyczne i antybakteryjne, dzięki czemu nie pozwala namnażać się bakteriom przyczyniającym się do nieprzyjemnego zapachu potu czy powstawaniu wykwitów skórnych. Ułatwia gojenie się drobnych skaleczeń i dezynfekuje ukąszenia owadów.  

Ałun może być stosowany również na skórze twarzy. Pomaga zwalczać trądzik i wypryski. Polecany jest dla mężczyzn, po goleniu. Pomaga walczyć z podrażnieniami.

Na skutek pocierania, powstaje na skórze niewidoczna warstwa ochronna (rozpuszczony minerał), która zapobiega rozwojowi bakterii.  Jest on wyjątkowo skute­cznym kosmetykiem. Efekt utrzymuje się przez 24 godziny.

Ałun jest bezzapachowy, nie zawiera parafiny, sztucznych substancji, barwników i konserwantów.