Kategorie

Nacomi - olej tamanu EKO - 30ml

  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Cena: 19,90 zł
  • szt.
  • Poleć produkt
Olej tamanu zaliczany jest do tzw. bio-olejów, czyli olejów o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Kwasy NNKT nie są produkowane przez nasz organizm, dlatego muszą być dostarczane z zewnątrz w pożywieniu lub na skórę w postaci odpowiednich preparatów kosmetycznych. Objawem niedoboru kwasów tłuszczowych jest osłabienie bariery ochronnej skóry, spowolniony proces gojenia, suchość naskórka, dermatozy, łuszczenie, stany zapalne, zwiększona skłonność do zaskórników i wyprysków oraz częste podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
Właściwości oleju Tamanu wynikają z obecności nietypowych, charakterystycznych tylko dla tego oleju związków chemicznych, które zostały zidentyfikowane dzięki badaniom naukowym.
- Kwas linolowy odgrywa istotną rolę zarówno w odpowiednim funkcjonowaniu cery suchej, jak i tłustej.
- Kwas oleinowy jest jedną z substancji zwiększających penetrację składników aktywnych w głąb skóry.
Olej tamanu zawiera również liczne fitosterole, głównie stigmasterol, będące roślinnym odpowiednikiem steroli występujących w skórze, które podobnie jak NNKT, także wpływają na wzmocnienie bariery lipidowej skóry, hamują ubytek wody, działają regenerująco i przeciwzapalnie.

* KUP DWA DOWOLNE PRODUKTY MARKI NACOMI,A TRZECI PRODUKT NACOMI (CZARNE MYDŁO LUB MASŁO DO CIAŁA - WYBRANE LOSOWO)  OTRZYMASZ W PREZENCIE !
Promocja ważna do wyczerpania zapasów !